Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.12.2013 - 21.12.2013

Umělec František Skála rezidentem Českého centra v Bruselu

České centrum v Bruselu, Velvyslanectví České republiky v Belgii a Institut umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR organizují tvůrčí pobyt v oblasti visuálního umění v Bruselu.

František Skála je český umělec, jehož tvůrčí záběr přesahuje hranice výtvarného umění. Hraje a zpívá v Malém tanečním orchestru Univerzal Praha, vystupuje se skupinou Finský Barok a je členem divadla Sklep a vokálně - tanečního tria Tros Sketos.

Do Bruselu přijede na výtvarnou rezidenci a bude se věnovat svému nejnovějšímu výtvarnému zájmu – tabulkám, které vnímá jako médium, jež nese poselství skrze křehký jazyk materiálů a znovu nalezených objektů. Skála našel tabulky ve staré továrně a uchovával je několik let. Tyto předměty chápe jako součást řetězce tvořeného kolektivní pamětí a svědectvím dávných civilizací.

František Skála bude po dobu dvou týdnů pokračovat ve své tvorbě na rezidenci v Bruselu. Skála bude používat částečně materiál, který si přiveze z České republiky a zkombinuje ho s novým materiálem, který bude hledat na místním bleším trhu ve čtvrti Marolles. Jeho tvorba tak dosáhne nového rozměru. 

František Skála se narodil v roce 1956 v Praze. Vystudoval řezbářství na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze (1971 – 1975) a filmovou a televizní grafiku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1976 – 1982). V roce 1995 reprezentoval Českou republiku se svými ilustracemi na International Book-Fair ve Frankfurtu.

Ve všech sférách své tvorby je jeho práce osobitá zejména pro unikátní vnímání materiálu, smysl pro humor a otevřený a pozitivní přístup k tvorbě.

http://www.frantaskala.com/

 

 

 

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

Od: 2.12.2013
Do: 21.12.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala