Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.6.2009 0:00 - 0:00

Robert Balzar Trio a Dan Bárta

Koncert Robert Balzar Trio a Dana Bárty na netradičním místě, střeše Círcula de Bellas Artes.

 

 

DAN BÁRTA

Z klokotu devadesátých let se Dan Bárta vynořil jako osobnost, která vnímá a tvoří muziku  všemi smysly. Cit, emoce a rozum se v jeho písních vyvažují. A jestli má někdo přirozenou  autoritu, pak je to právě zpěvák Dan Bárta, držitel celé letky zlatých andělů (pět cen  Akademie populární hudby). Česká populární hudba v něm našla přirozený idol, respektovaný kritikou a uznávaný posluchači. Je to jistě náš nejtalentovanější a nejvšestrannější zpěvák.

Na přelomu tisíciletí Dan Bárta, věrný jen sám sobě a hudbě, zavedl posluchače do světa  Illustratosphere (2000), pak nabídl další výpravu do Entropicture (2003). Nové album Dan Bárta & Illustratosphere: Entropicture se dá přirovnat k  obrazárně krajin nebo snů, vtělených do písní s nadhledem a smyslem pro jemnou rovnováhu  tónů. Přitom muzika, se kterou Dan Bárta (nar. v roce 1969 v Karlových Varech) vstupoval na  scénu, byla drsně rocková.

Deset let tedy Dan Bárta zrál a hledal a posluchači šli znovu za ním, nadšeni  jazzovou muzikou, lehkostí a obrazností nových písní.

 

 

                 

 

 

ROBERT BALZAR TRIO

Je jedním z nejlepších jazzových seskupení v Čechách. Slaví úspěchy na českých i zahraničních pódiích. Za zmínku stojí čerstvě navázaná spolupráce a připravovaný projekt s vynikajícím NY saxofonistou Craigem Handym (spolupracuje s Herbie Hancockem, Johnem Scofieldem, Mingus Bigband, Betty Carter, Roy Haynes, Elvin Jones). Robert Balzar Trio nedávno vydalo CD s nazvem "Tales", které v červenci 2007 nahralo s jedním z největších jazzových kytaristů Johnem Abercrombiem.
Složení: Robert Balzar – kontrabas, Stanislav Mácha – piano, Jiří Slavíček – bicí

 

 

 

         

 

 

 

ROBERT BALZAR

Je považovaný za jednoho z nejlepších kontrabasistů současnosti, je typem sólisty a leadera, který určuje směr a nejen rytmicky podbarvuje ostatní spoluhráče. Hrál s Emilem Viklickým, Karlem Růžičkou, Allanem Praskinem, Larrym Porterem, Bennym Baileym (dříve s Quincym Jonesem); Tonym Scottem (dříve s Billem Evansem, Johnem Coltranem); Wyntonem Marsalisem a mnoha dalšími. V roce 1996 zakládá skupinu pod vlastním jménem - Robert Balzar Trio.

 

 

 

 

Místo konání:

Avda. Pio XII, 22-24
28016 Madrid
Španělsko

Datum:

27.6.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Jazz Círculo


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala