Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.12.2018

Jaroslav Rudiš – literární večer v BOZAR

Palác krásných umění BOZAR zve dva autory  - Čecha a Poláka – aby hovořili o stigmatu Železné opony, za kterou vyrostli, jejíž pád zažili, a o níž (byť třeba nepřímo) píší. Jaroslav Rudiš bude hovořit s Jackem Dehnelem o tom, jaká je (a jestli vůbec je) literatura „Železné opony“.

Jaroslav Rudiš je jedním z nejvýraznějších soudobých autorů – píše romány, jeho příběhy se zhmotňují na divadelních prknech i ve filmu (právě probíhá natáčení filmu „Národní třída“), má vlastní kapelu Kafka band, účastní se uměleckých rezidencí po Evropě (naposledy třeba v nizozemském Amsterdamu). Nedávno také jeho rodné město, Lomnice nad Popelkou, odhalilo nové dekorace kina v podobě kreseb z komiksu Alois Nebel, jehož je Rudiš autorem spolu s Jaromírem 99.

Jaroslav Rudiš ve své poslední knize Český ráj pozoruje skupinku mužů, kteří v sauně probírají ženy, pivo... a život. Kniha vyšla současně v tištěné podobě i jako audiokniha (namluvil Petr Čtvrtníček).  V Bruselu již Rudiš vystavoval výše zmiňovanou knihu Alois Nebel (při příležitosti vydání francouzského překladu) a tento rok byl také hostem Českého centra na literárním veletrhu (Foire de Livre de Bruxelles). Příští rok mu také vyjde kniha, jejíž německou verzi budou moci čtenáři koupit již do konce tohoto – ta by měla pojednávat o cestě, vlacích a Rakousku-Uhersku.

Rozhovor s Jaroslavem Rudišem v České televizi ke zhlédnutí zde.

Kdy: 12. 12. 2018 od 20:00

Kde: BOZAR, 23 rue Ravenstein, 1000 Brusel

Lístky v předprodeji zde.

Literární čtení je organizováno v rámci celoročního programu Remembering 1918 s podporou Českého literárního centra a Moravské zemské knihovny. Moderátorem bude Peter Vermeersch. 
 

Místo konání:

BOZAR

Datum:

12.12.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala