Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2019 - 31.12.2019

Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

V rámci účasti na oslavách 30. výročí sametové revoluce v České republice a na Slovensku uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Výstava připomíná formou informačních panelů výročí 30 let od pádu komunistického režimu v Československu. Zdůrazňuje mezinárodní kontext pádu železné opony, osobnost Václava Havla, Alexandra Dubčeka i následný vývoj po otevření hranic.

Výstava bude zaměřena na historický kontext revoluce a rovněž vysvětlí okolnosti, za nichž se Komunistická strana původně dostala k moci. Sada ilustrací od proslulé české umělecké dvojice Tomski a Polanski Vás provede historickým vývojem Československa. Podrobně vysvětlí také strasti, s nimiž se Československo potýkalo až do svého pokojného rozdělení v roce 1993.

 

15.11. - 20.11.2019

Podzimní veletrh vzdělávání v Kyjevě

Místo konání: Ukrajinský dům, Kresčatik 2
http://kyiv.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/podzimni-veletrh-vzdelavani-v-kyjeve-charkove-a-dn/


14.11. - 20.11.2019

Czech Film Festival

Místo konání: kino Žovten, ul. Konstantinivska 26, Kyjev (druhé patro, před sálem Kinoman)
http://kyiv.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/czech-film-festival1/

 

11.12. - 23.12.2019

Persha Lvivska Mediateka (ul. Mularska 2а)

 


Tento celkový vhled do myšlení a každodenních životů obyvatel Československa, jakožto také do myšlení a životů politických reprezentantů, ať už těch, kteří získali moc skrze Komunistickou stranu, či těch, kteří se k ní dostali díky revoluci, je jedinečným zážitkem, který si nesmíte nechat ujít.

Ilustrace k výstavě vytvořilo umělecké duo Tomski&Polanski. Tomski&Polanski získávají v posledních letech v České republice věhlas, jejich práce se objevuje mimo jiné na knižních obalech (včetně českého překladu nové knihy Toma Hanske), ponožkách, talířích, obalech známích cukrovinek a samozřejmě na plakátech. Oba mají svůj jedinečný styl.

 

Místo konání:

Kyjev

Datum:

Od: 14.11.2019
Do: 31.12.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala