Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.10.2019 18:00

Sametová revoluce 1989 v Ivano-Frankivsku

K 30. výročí sametové revoluce České centrum Kyjev pořádá v Ivano-Frankivsku fotografickou výstavu Sametová revoluce 1989 a promítání filmu Kolja.

---------------------------

Výstava Sametová revoluce 1989

K 30. výročí sametové revoluce České centrum Kyjev pořádá fotografickou výstavu Sametová revoluce 1989, která zachycuje významné okamžiky z doby před a těsně po sametové revoluci v Československu.

Výstava zahrnuje 35 fotografií 15 předních českých fotografů, kteří zachytili přelomové okamžiky našich novodobých dějin, kdy po 40 letech skončila v zemi komunistická diktatura: demonstrace proti totalitnímu režimu v roce 1988, Palachův týden v lednu 1989 a 17. listopad 1989, respektive emotivní atmosféra nadšení, které následovalo. Součástí výstavy je i soubor fotografií z odchodu sovětských vojsk z území Československa v letech 1990-1991, který sametovou revoluci završil.

Kurátor: Dana Kyndrová
Úvodní text: Dr. Jiří Suk, historik Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR

Autoři fotografií: Radek Bajgar, Radovan Boček, Karel Cudlín, Přemysl Hněvkovský, Lubomír Kotek, Jaroslav Kučera, Michal Krumphanzl (ČTK), Dana Kyndrová, Petr Matička (ČTK), Roman Sejkot, Jan Šibík, Jan Šilpoch, Pavel Štecha, Jiří Všetečka, Miroslav Zajíc

----------------

Kolja

Komedie / Drama

Česko / Velká Británie / Francie, 1996, 105 min (Director's cut: 111 min)

Režie: Jan Svěrák

 Laskavá komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hůře a netušil, že právě prožívá nejkrásnější chvíle svého života. Františkovi už prošedivěly vousy. Kolja ještě nedosáhl školního věku a setkali se díky tragikomické životní situaci. Ti dva zůstali nakonec sami.Starý mládenec a kluk, kteří si navzájem nerozumějí a to ve všech směrech. Čeká je dlouhá a složitá cesta za úsměvem a láskou...

 

Místo konání:
Палац Потоцьких, вулиця Шпитальна, 5, Івано-Франківськ
Datum:

6.10.2019 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala