Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.3.2019 19:00

Science Café: Německo a Střední Evropa – Geopolitika neklidného vztahu

Český politolog Jakub Eberle se podělí o několik zajímavých pohledů na Německo a německou zahraniční politiku. Ve své práci se zaměřuje na interpretaci německé moci a identity s důrazem na středoevropskou perspektivu. Popisuje Německo jako klíč evropské moci, ale také roli jeho samostatných spolkových zemí jako je Bavorsko nebo Sasko.

Jakub Eberle studoval na univerzitě Warwick a univerzitě v St. Andrews a absolvoval několik stipendijních pobytů na Freie Universität Berlin. V současné době působí v Ústavu mezinárodních vztahů v Praze.

Science Café je série populárněvědeckých prezentací a přednášek od nejlepších současných českých vědců. Organizátory jsou České centrum Berlín, CzexpertsNadační fond Neuron v Praze. Nadační fond Neuron rozděluje každoročně grant Neuron Impuls vynikajícím výzkumným projektům zaměřeným na základní výzkum a nejlepší vědce oceňuje cenou Neuron.

Přednáška i diskuze se budou konat v angličtině a němčině.

Vstup zadarmo

 


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.3.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala