Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.10.2018 19:00

Science Café: How Do We Make Decisions

Ekonom Filip Matějka získal ocenění Neuron pro mladé nadějné vědce 2016 oboru společenské vědy avšak vystudoval matematiku a fyziku. Pravděpodobně se ptáte co má ekonomie společného se společenskými vědami. Ve své práci kombinuje teorie racionální nepozornosti od nositele Nobelovy ceny Christopera Sims z r. 2003 s klasickou ekonomií.

Díky jeho výzkumu spojením klasické behaviorální ekonomie – ( lidské chyby při rozhodování) s ekonomickými teoriemi, vysvětluje chování lidí i státu. Nyní pracuje na projektu, který by umožnil nepozorným (klasickým) občanům, srozumitelně se orientovat v zákonech. Je zakladatelem portálu iEkonomie který je odborné diskusní forum o ekonomických otázkách, také je autorem knihy: Rational inattention to discrete choices: A new foundation for the multinomial logit model.

Science Café je série populárněvědeckých prezentací a přednášek od nejlepších současných českých vědců. Organizátory jsou České centrum Berlín a Nadační fond Neuron v Praze. Nadační fond Neuron rozděluje každoročně grant Neuron Impuls vynikajícím výzkumným projektům zaměřeným na základní výzkum a nejlepší vědce oceňuje cenou Neuron.

Přednáška i diskuze se budou konat v angličtině.

Vstup zdarma

Podcast z události můžete najít zde: https://www.soundtier.com/tschechisches-zentrum-berlin/filip-matejka


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

17.10.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala