Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.9.2019 19:00

Science Café: Král – muž + žena = královna

Tomáš Mikolov patří mezi nejuznávanější vědce v oboru umělé inteligence. Podařilo se mu učinit zásadní objev při výzkumu umělé inteligence, když vytvořil program, který dokázal vyřešit rovnici v nadpisu a tím výpočetní proces výrazně přiblížil lidskému myšlení.

Audio nahrávku najdete zde.

Tomáš Mikolov je výzkumným vědcem, od května 2014 v oddělení umělé inteligence ve Facebooku. Dříve působil v týmu Google Brain, kde vyvinul a implementoval efektivní algoritmy pro výpočetně distribuovanou reprezentaci slov (word2vec project). Pan Mikolov získal doktorát na VUT v Brně. Jeho dlouhodobým výzkumným cílem je vyvinout inteligentní stroje, které budou schopny se učit, komunikovat s lidmi a budou používat přirozený jazyk.

Science Café je série populárněvědeckých prezentací a přednášek od nejlepších současných českých vědců. Organizátory jsou České centrum Berlín a Nadační fond Neuron v Praze. Nadační fond Neuron rozděluje každoročně grant Neuron Impuls vynikajícím výzkumným projektům zaměřeným na základní výzkum a nejlepší vědce oceňuje cenou Neuron.

Přednáška i diskuze se budou konat v angličtině.

Vstup zdarma

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

4.9.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala