Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.4.2020 18:00

Science Café s Lukášem Tóthem

Informační toky v době COVID-19

Vědecká témata mají v této době ještě větší důležitost – proto jsme se rozhodli pokračovat v sérii Science Café, během jara však online, abyste se do debaty mohli zapojit bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte. První online Science Café je na téma „Informační toky v době COVID-19“ a jeho hostem bude behaviorální ekonom a spoluzakladatel společnosti Behavio Labs Lukáš Tóth.

Běžný tok informací byl přerušen. Skutečnost a očekávání veřejnosti se mění každým okamžikem. Vlády celého světa mají před sebou mimořádně složitý úkol: jak optimalizovat a prioritizovat veřejné informace tak, aby měly kýžený efekt? Veřejný prostor je zahlcený oficiálními vyjádřeními, ale take falešnými zprávami spojenými s Covid-19. Někter jsou úsměvné, některá však mají nebezpečné důsledky.

Lukáš Tóth je behaviorální ekonom a spoluzakladatel společnosti Behavio Labs. Specializuje se na behaviorální analýzu a regulaci trhu, je přispěvatelem do médií věnujících se ekonomice a spoluautorem příspěvku do úspěšné knihy Ekonomie dobra a zla Tomáše Sedláčka.  Právě pracuje na dizertační práci na Univerzitě Karlově a na University of Amsterdam, hostoval na univerzitách v Anglii i USA. Sám sebe nazývá neúspěšným studentem bojových umění a ještě horším hráčem na kytaru.

Kdy: 2. března od 18:00

Kde: online (link na platformu Zoom.us bude zaslán registrovaným účastníkům v den akce)

Registrace povinném kapacita omezena: https://geform.tc.cz/Science_café_17 

! Science Café budeme nahrávat a poté zveřejníme záznam na našem Facebooku a YouTube.Foto: Lukáš Tóth/Behavio LabsOrganizátoři:


 

 


Místo konání:

Datum:

2.4.2020 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala