Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.6.2017 19:00

Science Café s Janem Konvalinkou

České centrum v Bruselu, Velvyslanectví ČR v Bruselu, CZELO, Zastoupení Jihomoravského kraje v Bruselu a Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu si Vás dovolují pozvat na Science Café, netradiční otevřenou diskusi na téma „Chemistry against viruses in 21st century“ s uznávaným vědcem v oblasti biochemie doc. RNDr. Janem Konvalinkou, CSc.. Registrace je povinná (odkaz níže).

Science Café je fórum pro diskuzi o současném výzkumu a zajímavých vědeckých tématech. Jeho cílem je být neformální a přístupné, zúčastnit se tedy může kdokoliv. Přednášejícímu budou kladeny otázky na téma jeho výzkumu.

Jan Konvalinka se zabývá úlohou proteas v regulaci biologických procesů a studiem medicinálně zajímavých enzymů. Soustředil se zejména na výzkum proteinů viru HIV, zejména virové proteázy, která je zodpovědná za dozrávání a šíření viru, a dále na výzkum neuropeptidas a nádorových antigenů prostaty. Je autorem více než 90 původních vědeckých prací v mezinárodních časopisech. Za svou vědeckou činnost získal řadu ocenění. Je členem Učené společnosti České republiky.

Organizátory akce jsou: CZELO, České centrum v Bruselu, Zastoupení Jihomoravského kraje v Bruselu a Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu.

Science café se koná pod záštitou J. E. Jaroslava Kurfürsta, velvyslance ČR v Belgii, Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR

 

Kdy: 28. 6. 2017 od 19 hodin

Kde: Plzeňský dům, Place de Jamblinne de Meux 31, Brusel

Vstup: zdarma

Registrace je povinná do 26. června na adrese: http://geform.tc.cz/science_cafe6

 

 

Místo konání:

Place de Jamblinne de Meux 31, Brussels

Datum:

28.6.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala