Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2019 19:00

Science Café: Zpátky k přírodě – znovuzrození psychedelik. S Tomášem Páleníčkem

*** CESTA PSYCHEDELIK OD VYUŽITÍ V PŘÍRODNÍ MEDICÍNĚ AŽ PO JEJICH ZÁKAZ A ZASE ZPÁTKY *** LSD, psilocybin, meskalin nebo extáze se řadí mezi nechvalně známé nelegální a nebezpečné drogy. Skutečnost je však zcela odlišná, o čemž svědčí i výsledky nejnovějších výzkumů v oblasti účinků těchto látek. Mnohá z těchto psychedelik byla po tisíciletí využívána různými kmeny k léčebným a duchovním účelům. Nedávné výzkumy potvrdily jejich potenciál podporovat neurobiologii mentálních procesů a jejich jedinečnou sílu při léčbě poruch, jako jsou deprese, úzkosti či závislosti. Science Café shrne dosavadní poznatky v oblasti psychedelik v kontextu laboratorního a klinického výzkumu a jejich tradiční využití.

Tomáš Páleníček pracuje od roku 2001 jako neurovědec a psychiatr v českém Národním ústavu duševního zdraví. V rámci postgraduálního studia se věnoval výzkumu neurobiologie schizofrenie na zvířecích modelech psychóz. Vždy se však zajímal o psychotropní látky. Několikrát byl vedoucím výzkumů zabývajících se účinky psychedelik na zvířatech a zkoumal také účinky ketaminu na lidech. Byl vedoucím výzkumníkem prvního projektu v ČR zaměřeného na výzkum účinků psilocybinu a konopí u zdravých dobrovolníků. V současnosti vede klinické a předklinické výzkumy psychedelik.

Organizováno ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví v KlečanechNadačním fondem pro výzkum psychedelik PSYRES a Nadačním fondem Neuron

 


 

Vstupné: £5 + rezervační poplatekKe každé vstupence pivo/víno zdarma

Vstup do kina je přes recepci Velvyslanectví České republiky v Londýně na adrese 26 Kensington Palace Gardens, Londýn, W8 4QY. Vchod je z ulice Bayswater Road.

Vezměte prosím na vědomí, že prostor není bezbariérový.

------------------------------------------

Součást cyklu Science Café
České centrum Londýn představuje Science Café, nový cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci současnosti. Science Café je neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.

 

Místo konání:

Czech Centre, Czech Embassy Cinema, 26 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

5.12.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala