Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.2.2019 19:00

Science Café s Vojtěchem Adamem

Je výzkumným pracovníkem v CEITEC (the Central European Institute of Technology) a vedoucím Ústavu chemie a biochemie Mendelovy univerzity (MENDELU) v Brně. Nově také držitelem prestižního grantu ERC. Vojtěch Adam je jedním z nejvíce skloňovaných jmen mezi mladými vědci v ČR. A to proto, že získat prestižní ERC grant od Evropské výzkumné rady se ročně podaří jen přibližně 10 procentům uchazečů z celého světa.

Vojtěch Adam se s podporou 1,3 mil. eur se svým týmem zaměří na výzkum proteinu nesoucího název metalothionein, jehož nejprobádanější vlastností je schopnost vázat kovy. Vědci věří, že tento protein je jedním z klíčů k zabránění vzniku rezistence na léčbu nádorových onemocnění prostřednictvím léčiv založených na kovech. Potvrzení této skutečnosti by mohlo v budoucnu přispět k zefektivnění léčby nádorových onemocnění. (zdroj: VUT Brno)

V průběhu své kariéry se již Adam setkal s větším zájmem médií hlavně v souvislosti s novým modelem testováním Eboly, o němž najdete rozhovor Českého rozhlasu Plus zde.

Science Café je diskusí s renomovaným vědcem na současné téma týkající se výzkumu, rozvoje, vědy apod. Témata jsou široká a diskuse je tak otevřena odbornému i širokému publiku, které má možnost se v úzkém kruhu setkat s předním vědeckým pracovníkem pracujícím v jedné z českých institucí a v neformální atmosféře pokládat dotazy.

Vstup volný, registrace povinné zde.

Kdy: 28. února 2019

Kde: Plzeňský dům, 31 place Jamblinne de Meux, 1030 Schaerbeek

Debata probíhá v angličtině a následuje jí sklenka vína.

Organizátoři: CZELO (Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace), Kancelář Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, České centrum Brusel, Evropská kancelář Plzeňského kraje v Bruselu, Zastoupení Prahy při EU, Velvyslanectví ČR v Belgii
 

Místo konání:

Datum:

28.2.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala