Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2019 - 10.3.2019

Čeští umělci na SCOPE New York 2019

Malíř Jan Vytiska a sochař Michal Cimala představí své práce na letošním ročníku veletrhu umění SCOPE v New Yorku.

 

 

 

Pražská The Chemistry Gallery byla pozvána organizátory veletrhu umění SCOPE New York, aby na letošním ročníku představili práci českých umělců. Galerie přiváží malby Jana Vytisky a sochy Michala Cimaly. SCOPE se odehrává současně s newyorskou Armory Show, což je již od roku 1913 jedna z největších přehlídek moderního umění ve Spojených státech. České centrum New York, které umělcům poskytne zázemí a organizační podporu, nebude s The Chemistry Gallery spolupracovat poprvé. Již v loňském roce, kdy její zástupci vystavovali jak na veletrhu SCOPE, tak na veletrhu VOLTA, který se také koná společně s Armory Show, ČCNY The Chemistry Gallery podpořilo.

Více o veletrhu SCOPE ZDE

Více o The Chemistry Gallery ZDE

Jan Vytiska
Malby Jana Vytisky navazují na specifickou pop–surrealistickou linii současné české malby. Na pozadí streetartové estetiky a v kombinaci s precizní malířskou technikou jsou směsí pop kultury, aktualizované prvky venkovské mytologie, a folkloru, který se překlopil do polohy fantasy. Vymyšlené antropomorfní příšery se jakoby vynořují ze snových insitních světů starých společenství. Tajuplné surreálné příběhy však svojí estetikou připomínají současné animované pohádky pro dospělé. Objevuje se tu násilí i množství hororových scén. Předkládané výjevy zůstávají nekompromisně nereálné. (Mira Keratová)

 

Michal Cimala
Narodil se v Havířově v roce 1975. Žije a pracuje v Praze jako sochař, malíř, designér a DJ. Založil studio Trafačka a Trafo gallery, kde se také účastnil několika výstav a kde zorganizoval mnoho kulturních akcí. Od roku 2006 pracuje jako odborný asistent na pražské AVU.Tisková zpráva : 

Místo konání:

123 W 18th Street, New York, 10011

Datum:

Od: 7.3.2019
Do: 10.3.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala