Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.1.2016 - 25.1.2016

Sedmikrásky na festivalu restaurovaných a digitalizovaných filmů Another Look

České centrum se tradičně účastní festivalu restaurovaných a digitalizovaných filmů Another Look, tentokrát s filmem Věry Chytilové Sedmikrásky. Českým hostem festivalu bude Petra Dominková z FAMU, která film uvede a představí dobový kontext a specifika filmu v souvislosti s tématem festivalu. Akce proběhne v 5 městech po Izraeli: Jeruzalém, Tel Aviv, Herzliya, Haifa, Holon.

Jerusalem    21.1. ve 20h
Tel Aviv        23.1. v 21h
Herzliya       23.1. v 18h
Haifa            24.1. v 19h
Holon           25.1. ve 20:30

Dvě mladé ženy, Marie I a Marie II, se rozhodnou být zkažené, protože svět kolem nich je také takový. A tak začnou hledat jakoukoliv legraci. Spolu zamotají hlavu několika postarším pánům, které pak nechají zaplatit velkou útratu a nakonec je posadí do vlaku. Okradou toaletářku, zahrávají si se zamilovaným mladíkem… Ale to všechno jim nestačí, protože chtějí být ještě zkaženější. A také si uvědomují, že si jich lidé okolo nevšímají. Jednoho dne se dostanou do luxusního hotelu, kde je v sále připravena opulentní hostina. To je teprve ta pravá příležitost se vyřádit…

Provokativní moralistní groteska Sedmikrásky byla druhým celovečerním filmem Věry Chytilové (po realistickém dvojportrétu O něčem jiném). Film překvapil publikum, kritiku i oficiální kruhy svou silnou stylizací, která ho odlišovala od všech filmů tehdejší produkce. S podobně radikálním pojetím filmové estetiky přišla autorka i ve svém následujícím dile Ovoce stromů rajských jíme (1969). Pak následoval distanc až do roku 1976, kdy se autorce podařilo natočit hořkou komedii Hra o jablko.

 

Československo, 1966 / 73 min

Režie: Věra Chytilová
Scénář: Věra Chytilová, Ester Krumbachová, Pavel Juráček
Kamera: Jaroslav Kučera
Hudba: Jiří Šust, Jiří Šlitr
Hrají: Jitka Cerhová, Ivana Karbanová, Julius Albert, Jan Klusák, Marie Češková, Marcela Březinová, Jiřina Myšková, Oldřich Hora, Václav Chochola, Jaromír Vomáčka, Josef Koníček, František Uldrich, Robert Kühnel, Oldřich Bašus

Pozvánka ke stažení zde:

 

Festival restaurovaných filmů Another Look představuje jedinečný projekt, jehož cílem je zvýšit povědomí o klasické evropské kinematografii a možnostech jejího restaurování a zachování. Ve spolupráci Evropské unie, místních ambasád a kulturních center jsou představovány filmy z jednotlivých zemí, v restaurované a digitalizované kvalitě. Každý z těchto filmů byl pečlivě vybrán, témate jednotlivých ročníků představují různé aspekty života v Evropě a svědčí o rozmanitosti filmové produkce v minulém století. Letošní, již 4. ročník je věnován tématu maskulinity a feminity ve filmu.

www.anotherlook.co.il

Katalog festivalu ke stažení zde:

 

Časový plán celého festivalu zde:

http://anotherlook.co.il/4/schedule/

 

Partneři:

      

 

Místo konání:

Cinematéky Tel Aviv, Jeruzalém, Haifa, Holon, Herzliya

Datum:

Od: 21.1.2016
Do: 25.1.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala