Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.7.2012 22:00

Projekce filmu “Sedmikrásky“ od režisérky Věry Chytilové v cyklu "Filmy východní Evropy", v Réplika Teatro v Madridu

České centrum zve na projekci filmu “Sedmikrásky” slavné režisérky Věry Chytilové. Promítání se uskuteční 5. července od 22 hodin v Réplika Teatro. Film "Sedmikrásky" je prezentován v rámci projektu "Filmy východní Evropy." Projekce "nové vlny" československého filmu zahrnují díla z šedesátých let významných filmařů jako Věry Chytilové, Jiřího Menzela nebo Ivana Passera. Cyklus „Nová vlna“ proběhne v Réplika Teatro během měsíce července, a to každý čtvrtek od 22 hodin. Akce je organizována ve spolupráci s Réplika Teatro.

Věra Chytilová: Sedmikrásky / Las Margaritas / (1966)

Film Sedmikrásky je považován za vrchol hnutí "nové vlny" a  jedná se o moderní surrealistický film. Dvě dívky (Jitka Cerhová a Ivana Karbanová) se nudí a začnou si užívat podle své fantazie, v níž je dovoleno vše, což může mít pro okolí zničující účinky.

Věra Chytilová / režisérka

Tato nejlepší česká režisérka patří mezi tvůrce "nové vlny" československého filmu v 60. letech. Charakteristickou pro tuto generaci jsou především improvizované dialogy a práce se zpomaleným záběrem. Zajímavostí je, že většina herců nebyli profesionálové. V roce 2000 Věra Chytilová získaly cenu Český lev a je držitelkou řady dalších ocenění.

Místo konání:

Réplika Teatro, Calle Justo Dorado, 8. Madrid

Datum:

5.7.2012 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala