Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.10.2019 16:00

Shum Davar zahraje charitativní koncert v Polsku

Mezinárodní kapela působící v Praze, spojující muzikanty z Běloruska, Gruzie, Slovenska a Česka podpoří hospice v Pile.

Shum Davar (שום דבר) se během šesti let působnosti zapsal u posluchačů východního folklóru svou unikátní fúzí klezmeru, romské, balkánské, slovenské a kavkazské lidové hudby, zdobené prvky jazzu. Shum Davar se letos vrací do Polska podruhé - v červnu zahráli na Mezinárodním festivalu ve Varšavě a klubu Skład Butelek.
Sólisté: A. Mazurek (PL), A. Yasinski (BY), G. Manukyan (GE), J. Stieranka (SK)

Adam Mazurek - polský hudebník, aranžér a skladatel. Vystudoval na Chopinově akademii ve Varšavě a v současné době spolupracuje s mnoha hudebními uskupeními na koncertech a nahrávacích studiích. Vystupuje jako hudebník i moderátor a popularizuje klasickou, jazzovou a etnickou hudbu na vzdělávacích pro děti a mládež.

Aliaksandr Yasinski je běloruský akordeonista pocházející z Baranoviči, skladatel a aranžér, spoluzakladatel Shum Davar v roce 2013, který do kapely přináší své vlastní kompozice a východoslovanské lidové písně. Jeho hudební talent a temperament mu umožňuje excelovat stejně dobře v klezmeru.

Gugar Manukyan je akordeonista arménsko-gruzínského původu, který strávil většinu svého života v Tbilisi. Repertoár kapely rozšířil o písně z bývalé Haliče, region na současném pomezí Polska a Ukrajiny. Jeho specifický kavkazský feeling se stal nedílnou součástí kapely v roce 2014.

Juraj Stieranka je slovenský houslista, narozený v obci Veľká Ves blízko Lučence, spoluzakladatel kapely, který pokouší hru na housle od svých 4 let. Juraj hravě a plynně přechází mezi hudebními styly a dodává zvuku kapely typický slovenský a romský temperament.

 

Místo konání:
Regionalne Centrum Kultury, plac Staszica 1, Piła
Datum:

13.10.2019 16:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala