Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.8.2010 0:00 - 5.9.2010 0:00

„Sklo v českém šperku“

České centrum ve Varšavě představuje v Městském muzeu ve Vratislavi unikátní výstavu „Sklo v českém šperku“. Téma výstavy navrhla Veronika Schwarzinger z vídeňské Galerie V&V a projekt byl připraven v kurátorské a organizační spolupráci s Jiřím Šiborem. Aktuální informace zde

Kvalitní užité umění v podobě výrobků ze skla je pro Českou republiku velmi typické. Reprezentační výstava sklářského designu „Sklo v českém šperku“ představuje práce 13 českých umělců: Václav Cigler, Petr Dvořák, Stanislava Grebeníčková, Kateřina Handlová, Jan Hásek, Svatopluk Kasalý, Jaroslav Kodejš, Zdeňka Laštovičková, Martina Mináriková, Martin Papcún, Jiří šibor, Markéta šílená a Blanka šperková. Představená díla jsou ucelenou přehlídkou toho nejzajímavějšího, co bylo v této svébytné oblasti vytvořeno. Všichni výše jmenovaní umělci různého věku, odlišující se také profesionální zkušeností i názorovým vývojem jejich dosavadní tvorby, se dlouhodobě zabývají sklem v současném autorském šperku, někteří z nich také skleněnou plastikou nebo skleněnými realizacemi v architektuře.

Výstava „Sklo v českém šperku“ kurátora Jiřího šibora je putovní. Byla již instalována ve Vídni, holandském Schiedamu, Stockholmu a Mnichově. Do Vratislavi zavítá z Lodže, kde byla představena v červnu, další zastávka je na podzim tohoto roku plánována v New Yorku. Na prezentaci „sklářské“ výstavy ve Vratislavi tematicky naváže společný workshop českých a polských uměleckých sklářů EKOGLASS 2010, který se koná v červenci v Szklarskiej Porębě.
Výstava se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky, Českých center a ve spolupráci s vídeňskou Galerií V&V.

Mecenáš: Marek-Łapiński – maršálek kraje Dolní Slezsko

www.mkcr.cz

www.kunstnet.at/v+v/

Partner výstavy: Arkadiusz Igniasiak - honorární konsul České republiky ve Vratislavi


Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

Od: 6.8.2010 0:00
Do: 5.9.2010 0:00

Organizátor:

Centrum Kultury a umění ve Vratislavi, Městské muzeum ve Vratislavi


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala