Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.12.2005 0:00 - 0:00

Skřítek/The Imp

Režie: Tomáš Vorel, Kamera: Marek Jícha, Scénář: Tomáš Vorel
Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Tomáš Hanák, Jiří Macháček, Milan Šteindler, Jaroslav Dušek, David Vávra, Tomáš Vorel a další

 
V naději, že si polepší, se čtyřčlenná rodina přestěhuje z vesnice do města. Otec pracuje jako řezník v masokombinátu, matka je pokladní v supermarketu. Dcera se stále hádá s třídním učitelem, syn se sice na přání svého otce učí řezníkem, přestože je vegetarián a anarchista, ale vášnivě kouří trávu a má neustále problémy se svou mistrovou a policií. Otec je se svými pedagogickými schopnostmi v koncích, také proto, že se spíše věnuje vnadům jedné mladé blonďaté řeznice. Přestože se matka snaží, seč může, navštěvuje kosmetické salóny, psychology a zpovědnice, nejeví o ni otec pražádný zájem a opouští společnou domácnost. Zatímco matka pomýšlí na pomstu, objeví se skřítek z lesa. Každou sebevážnější situaci převede do absurdna.
Před kamerou se sešli výborní mimové z legendárního pražského divadla Sklep jako Milan Šteindler, Tomáš Hanák a Jiří Macháček. Díky jejich přesvědčivému výrazovému projevu a sugestivní hudbě skupiny MIG 21 si film vystačí zcela beze slov.
Režisér Tomáš Vorel, sám člen divadla Sklep a skupiny Mimoza, ztvárnil již mnoho filmových rolí. Touto groteskou navazuje na svůj předchozí snímek Cesta z města a kultovní film Pražská pětka z roku 1989.
Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

17.12.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala