Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.3.2007 0:00 - 0:00

Slavnostní koncert

Koncert Akademického symfonického orchestru Státní hudební akademie Panči Vladigerova v Sofii k 50. výročí jeho založení. Úvodní slovo pronese rektor Akademie prof. Georgi Kostov.V programu vystoupí laureáti soutěží ve hře na trubku Jaroslava Koláře, která se provádí ve spolupráci s Českým centrem. Sólista: Petr Makedonski, student SHA, dirigent: Martin Klepetko, velvyslanec ČR v Sofii.

Akademický symfonický orchestr byl založen v roce 1956 (jako Symfonický orchestr Státní hudební akademie P.Vladigerova). Je svým druhem jakousi „laboratoří“ pro výuku studentů – instrumentalistů, pěvců a dirigentů. Zúčastňuje se představení školní opery a hraje nové kompozice studentů – hudebních skladatelů. Populární jsou jeho pravidelné koncerty (1 x měsíčně) v sále Akademie, vystupuje po celém Bulharsku i v zahraničí.

 

Martin Klepetko (1966) se zabývá hudbou od svých sedmi let. Na Konzervatoři v Pardubicích vystudoval hru na trumpetu a poté hudební vědu na Univerzitě Karlově v Praze a dirigování na AMU. Přednášel 5 let na Konzervatoři v Pardubicích a od r. 1994 pracuje v diplomatických službách. T.č. je velvyslancem ČR v Bulharsku.

 

Petr Makedonski (1988) se narodil v muzikantské rodině (je již třetí pokolení trumpetistů). Na trumpetu začal hrát v 10 letech, vystudoval Celostátní střední hudební školu L.Pipkova a t.č. je studentem na Státní hudební akademii P.Vladigerova. Získal první místa na národních i mezinárodních soutěžích, zvítězil také ve všech třech věkových kategoriích v trumpetové soutěži věnované Jaroslavu Kolářovi.

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

16.3.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

Státní hudební akademie


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala