Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.6.2015 - 22.6.2015

Slovani společně zasednou ke stolu v Miláně

Výstava „U stolu se Slovany“ představí v Miláně tradiční pokrmy a způsoby stolování slovanských národů. Výstavu připravilo Fórum slovanských kultur v Lublani u příležitosti EXPO 2015 v Miláně, jehož hlavním tématem je právě jídlo. Obyvatelé a návštěvníci Milána budou moci objevovat slovanské chutě od 16. do 23. června 2015 v Urban Centre v Galerii Viktora Emanuela II. v Miláně. Zahájení výstavy se uskuteční v úterý 16. června v 18:00 hodin. Na vernisáži výstavy bude také poprvé představena kniha receptů třinácti slovanských národů.

Součástí slavnostního zahájení výstavy bude také ochutnávka tradičních slovanských pokrmů a vín.   Cílem výstavy je představit italskému publiku gastronomické tradice Slovanů, jejich rozmanitost a odlišnost a podnítit mezikulturní dialog na toto téma. Výstava předvede také atraktivní design tradičního slovanského nádobí.

 Fórum slovanských kultur (http://fsk.si) bylo založeno v roce 2004 s cílem prezentovat kulturu, vědu a umění slovanských národů prostřednictvím programů a akcí v oblasti literatury, lingvistiky, muzeologie, vzdělávání, architektury, kinematografie a hudby. Zeměmi, které se projektu účastní, jsou Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá hora, Česká republika, Chorvatsko, Makedonie, Polsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko a Ukrajina. 

 

Otevírací hodiny výstavy:

Pondělí až pátek od 9:00 do 18:00

Sobota a neděle od 14:30 do 20:00

Vstup zdarma

 

Místo konání:

Urban centre Milán

Datum:

Od: 16.6.2015
Do: 22.6.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala