Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2019 19:00

Smetanovo Trio vystoupí v muzeu Guggenheim v Bilbau

Smetanovo Trio, jeden z nejdůležitějších a nejvýznamnějších českých souborů současnosti, vystoupí v prestižním muzeu Guggenheim v Bilbau v úterý 24. září v 19 hodin. Nabídne například skladby Bedřicha Smetany nebo Antona Arenského. Vstup zdarma po předchozí registraci na stánkách muzea.

Smetanovo Trio ve složení:
Jitka Čechová – klavír
Markéta Janoušková – housle
Jan Páleníček− violonchelo

Smetanovo trio, založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům dnešní doby. Interpretačně současní členové navazují na ideál, který vytvořili jeho předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti komorní hudby 20. století (Oistrach, Rostropovič, Richter, Stern, Rose, Istomin).

Smetanovo Trio bylo nedávno oceněno mezinárodními cenami a je pravidelným hostem na významných festivalech České republiky, jako jsou Pražské jaro, Janáčkův máj, Moravský podzim, Concentus Moraviae nebo Malostranské komorní slavnosti, i na mezinárodních festivalech ve Francii, Německu, Švýcarsku, Velké Británii, Itálii, Slovensku nebo i v Egyptě.

Součástí programu budou díla Bedřicha Smetany nebo Antona Arenského. Koncert je pořádán Velvyslanectvím České republiky ve Španělsku ve spolupráci s muzeem Guggenheim v Bilbau.

Vstupenky lze pořídit v předprodeji od 4. září pro Přátele muzea a pro veřejnost od 12. září.

Více informací na: https://www.guggenheim-bilbao.eus/actividades 

 

Místo konání:
Museo Guggenheim. Abandoibarra Etorb., 2, Bilbo, Bizkaia
Datum:

24.9.2019 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala