Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.3.2017 18:00

Sofia Film Fest 2017: Učitelka

Film Učitelka českého režiséra Jana Hřebejka bude uveden v kategorii „CINEMA TODAY - Masters“ v programu 21. mezinárodního festivalu Sofia Film Fest. Projekce jsou 20. března od 18:30 v kině Odeon, 21. března od 20:30 v Domě kina a 28. března od 18:00 v Kulturním centru G8.

Učitelka
   
Drama, Česko / Slovensko, 2016, 102 min

Režie: Jan Hřebejk

Scénář: Petr Jarchovský

Kamera: Martin Žiaran

Hudba: Michal Novinski

Hrají: Zuzana Mauréry, Peter Bebjak, Csongor Kassai, Martin Havelka, Zuzana Konečná, Ondřej Malý, Attila Mokos, Éva Bandor, Richard Labuda, Lukáš Pelč, Judita Hansman, Laco Hrušovský, Dušan Kaprálik, Tamara Fischer, Oliver Oswald, Jaroslav Mottl, Inka Gogálová(další profese)


 

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání.(A-Company CZ)


 

Program festivalu zde.

 

 

Místo konání:

Kulturní centrum G8

Datum:

28.3.2017 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala