Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2018 - 19.8.2018

Čeští umělci součástí výstavy “Somewhere in Between“

“Somewhere in Between“

Putovní výstava “Somewhere in between”, která je pořádaná jako součást projektu Trauma & Revival, přináší do Belgie ukázky různých uměleckých praktik napříč Evropou. Výstava se skládá z prací umělců ze střední, severní, jižní a východní Evropy, od Baltu až po Balkán. Zamýšlí se nad identitou východní a západní Evropy a zároveň se pokouší se shromáždit a zachytit příběhy, zkušenosti, vztahy a setkání široké škály umělců, kurátorů a dalších zainteresovaných osob. Během výstavy se představí 18 českých umělců, čímž se tato akce stává jednou z největších ukázek českého vizuálního umění, která kdy v Bruselu byla.

Tato výstava, prezentující současnou evropskou uměleckou scénu, putuje z Kim Contemporary Art Center v lotyšské Rize do bruselského Bozaru a poté pokračuje do krakovského Bunkier Sztuki. Kurátor výstavy Michal Novotný, ředitel pražského centra současného umění FUTURA, byl uměleckým internetovým magazínem Artsy zařazen na list dvaceti nejvlivnějších mladých kurátorů v Evropě.

Projekt představí práce široké škály českých umělců od legend českého jako je Jiří Kovanda a Petr Štembera přes konceptuální fotografie Jasanského & Poláka až k nejmladší generaci českých umělců jako je Mark Ther, Anežka Hošková a Romana Drdová. Takto reprezentativní škála českých současných umělců v Bruselu tu pravděpodobně ještě nebyla.

Čeští umělci na výstavě Somewhere in Between: Jan Brož, Jiří Kovanda, Jasanský & Polák, Julius Reichel, Jiří Skála, Romana Drdová, Jiří Černický, Veronika Bromová, Matyáš Chochola, Mark Ther, Habima Fuchs, Pavla Malinova, Adéla Součková, Petr Štembera, Anežka Hošková, Václav Litvan, Richard Nikl.

Foto: Adéla Součková na výstavě v ČC Berlín

Kdy: od 20. června do 19. srpna 2018

Kde: BOZAR / Centre for Fine Arts, Rue Ravenstein 23, Brusel

Cena: 8-10EUR mladší 26 let a uchazeči o zaměstnání, každou středu 2EUR

 

Místo konání:

Datum:

Od: 20.6.2018
Do: 19.8.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala