Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.7.2019 10:30 - 14:00

Současná česká ilustrace a typografie - Workshop a Přednáška

České Centrum Tel Aviv spolu s Outline Festivalem Jeruzalém představí workshop a přednášku o současné české ilustraci a typografií. Designérka a vydavatelka Nikola Janíčková bude vést přednášku a besedu o svobodě vydávání knih a jejich grafické úpravě. Následně si návštěvnici mohou v rámci workshopu s ilustrátorem roku 2018 Jindřichem Janíčkem nakreslit svůj vlastní komiks.

 

Nikola Janíčková

Přednáška: Typografie a vydavatelství 

Nikola Janíčková Klímová je grafická designérka, absolventka UPMRUM a spoluzakladatelka nezávislého nakladatelství Take Take Take.

Nikola Janíčková bude přednášet o svobodě vydávání knih a jejich grafické úpravě v momentě, kdy na tom nikdo nepotřebuje vydělat. Dále o srovnání vytváření knih ve vlastním nakladatelství a s prací na zakázku pro větší nakladatelské domy.

https://taketaketake.cz/

Kdy: 5.7.2019, v 10:30

Kde: Marie Gallery, Agripas 12, Jeruzalém

 

Jindřich Janíček

Workshop: Dokumentární komiks

Jindřich Janíček je ilustrátor, absolvent UMPRUM a zakladatel nakladatelství Take Take Take. V roce 2018 získal cenu Czech Grand Design za ilustrátora roku a nedávno vydal ilustrovanou Ústavu České republiky. Janíček se ve své tvorbě zabývá autorským přístupem v dokumentárním komiksu a jeho pozornost se především zaměřuje na tzv. šedou zónu mezi dokumentárním komiksem a literární fikcí.

V rámci workshopu si účastníci mohou vyzkoušet nakreslit komiks založen na skutečných událostech neboli od potopení Titaniku až k příběhům babičky.

Portfolio

Rozhovor s Jindřichem Janíčkem v angličtině

Kdy: 5.7.2019, v 11:15

Kde: Marie Gallery, Agripas 12, Jeruzalém

 

 


Partneři akce:

 

Místo konání:

Marie Gallery, Agripas 12, Jerusalem

Datum:

5.7.2019 10:30 - 14:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala