Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.9.2020 - 7.10.2020

Soutěž: dotvoř 3D pohlednici vily Adolfa Loose a vyhraj! (7. 9.–7. 10. 2020)

V rámci série Adolf Loos / Pioneer of Modern Living se sami můžete stát tvůrci a zároveň vyhrát originální český design!Zapojte se do kreativního procesu a zpracujte trojrozměrnou pohlednici s námětem jedné ze slavných Loosových vil na základě šablony připravené Terezou Hradilkovou / Porigami.cz. Překládací pohlednici s nákresem Müllerovy nebo Winternitzovy vily můžete doplnit o vlastní výtvarné prvky – motiv na fasádě, obyvatele domu či cokoli jiného, a třeba ji pak poslat někomu, koho byste s Loosovým revolučním dílem rádi seznámili.

Co budete potřebovat:

  • tiskárnu, 
  • papír A4 (gramáže 120-160 g): 2 listy A4 pro 1 pohlednici
  • řezák na papír / nůžky, 
  • podložku, 
  • pravítko nebo přesnou ruku,
  • tupý nůž nebo knihařskou kost,
  • obálku formátu C5
  • a chuť tvořit. 

Předpřipravenou šablonu si stáhněte zde:

Zapojit se mohou děti i dospělí.

Česká centra odmění nejlepší výrobky. Fotografie dotvořených pohlednic můžete zasílat do 7. 10. 2020 na adresu loos@czech.cz. Dne 19. 10. 2020 na facebookové stránce projektu uveřejníme nejlepší pohlednice a výherce odměníme českým designovým výrobkem.

Více k pravidlům a podmínkám se dočtete zde:

 

 

 

fotografie: Andrea Thiel Lhotáková

 

O Tereze Hradilkové 

Tereza Hradilková spojila své záliby – architekturu, kterou vystudovala, a práci s papírem pod značkou Porigami.cz. Autorka začala s papírem experimentovat v době svého pobytu v Japonsku v letech 2007–2008. Později v Hong Kongu pracovala v mezinárodním architektonickém ateliéru, ale brzy se rozhodla papíru věnovat naplno, a v zakázkové tvorbě přání, pozvánek či instalací pokračuje i od návratu do Prahy. Její trojrozměrné pozvánky, PF a další papírové instalace oslovují širokou škálu zákazníků, kteří oceňují její osobitou estetiku. V poslední době ji také oslovila tvorba pro děti.  

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 7.9.2020
Do: 7.10.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala