Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.4.2009 0:00 - 0:00

Speciální promítání filmu „Občan Havel“

V roce 1992, po rozpadu Československa, byl někdejší politický disident, vůdčí osobnost sametové revoluce, dramatik a esejista Václav Havel, zvolen prvním prezidentem nového státu – České republiky. Tím někdejší nepřítel státu získal společenský statut, který ho opravňoval transformovat stát a jeho instituce. Havel, který si velmi dobře uvědomoval, o jak výjimečnou situaci jde, dovolil svému příteli, režisérovi Pavlovi Kouteckému, aby ho doprovázel s kamerou jak při jeho pobytech na Hradě, tak při nejrůznějších zahraničních cestách. Výsledkem je „Občan Havel“, celovečerní dokumentární film, stvořený z dosud nepublikovaných snímků.

Díky nim se nám před očima odvíjí portrét člověka, který se nachází v samém středu mezinárodní politiky a zájmu médií, ale přesto se snaží udržet určitou rovnováhu mezi sebou jako osobou veřejnou a svým vlastním soukromým životem, a to při maximální snaze dovézt svůj národ od komunismu ke svobodné, demokratické budoucnosti. Filmové materiály vznikaly více než 13 let, nejstarší pocházejí z roku 1992.

 

Režie: Miroslav Janek, Pavel Koutecký

Výroba: Czechy 2008

Druh: dokument

Délka snímku: 120 min.

Hrají: Václav Havel, Ivan Medek, Václav Klaus, Anna Freimanová, Vladimír Hanzel, Ladislav Špaček, Bill Clinton, Jacques Chirac, Mick Jagger (sebe sama).

 

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

30.4.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

Vivarto


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala