Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2015 20:00

Spitfire Company: ANTIWORDS

Představení Antiwords českého divadelního souboru Spitfire Company je zahajovací akcí Týdne Václava Havla spolupořádaného ČC Tel Aviv. Proběhne v neděli 25.října za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana, ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a velvyslance České republiky v Izraeli Iva Schwarze a dalších významných hostů.

Vstup zdarma. Rezervujte si, prosím, místa na čísle 053-3358210.

 Ovlivněno dílem Václava Halvla především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se Miřence čecvhové a Jindřišce Křivánkové překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty. V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.


koncept: Miřenka Čechová, Petr Boháč
režie: Petr Boháč
hrají: Jindřiška Křivánková, Miřenka Čechová
hudba: Sivan Eldar
light design: Martin Špetlík, Robert Janč
masky: Paulina Skavova

  Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky,  existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. V současnosti patří k nejprogresivnějším uměleckým skupinám v České republice.

Mezinárodní ceny: The Herald Angel Award udělovaná skotským deníkem The Herald za představení One Step Befoer teh Fall na festivalu Fringe Edinburgh. Total Theatre Award (nominace) udělovaná britským deníkem Total Theatre za představení One Step Before the Fall na festivalu Fringe Edinburgh. Oustatnding Performance Award za představení Hlas Anne Frank na festivalu Fringe Prague. Grand Prix Zdarzenia za představení Svět odsouzencův na Mezinárodním festivalu Zdarzenia.

www.spitfirecompany.cz 

 

Fotografie zde.Místo konání:
Machol Shalem Dance House, Karnaf Hall, 22 Shivtei Israel, Jerusalem
Datum:

25.10.2015 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala