Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.1.2020 - 1.3.2020

STARTPOINT.19

Mezinárodní výtvarná soutěž STARTPOINT se letos koná dříve, než jsme z minulých ročníků zvyklí - v roce 2020 proběhne vernisáž v amsterdamském Arte et Amicitiae již 31. ledna! Soutěž určená absolventům uměleckých škol představuje řadu evropských talentů nastupující generace a ČC v Rotterdamu každoročně podporuje účast českých kurátorů a umělců na této unikátní výstavě.

 

Vernisáž: 31. ledna 20-22:00 (afterparty od 21:30)

Kurátoři: Radek Váňa & Pavel Vančát 

Vystavující: Aleks Stanek (London), Lenka Glisníková (Prague), Oded Arad (Berlin), Ruben Osinga (Antwerp), Rie Toguchi (London), Stephanie Rizaj (Amsterdam), Wild Ei (Utrecht)

1. února - 1. března : úterý- neděle 12-18:00

komentovaná prohlídka: 1. března od 14:30

vstupné: € 3 

 

***

"Cena StartPoint byla založena v roce 2003 v Galerii Klatovy / Klenová, od roku 2009 je doprovázena residenčním programem Started pro oceněné umělce. Od roku 2010 je cena StartPoint nezávislým projektem, hostujícím ve významných muzeích (GASK Kutná Hora, Wannieck Gallery Brno, DOX Praha, Národní galerie v Praze). StartPoint také produkuje menší výběrové výstavy v mnoha dalších evropských městech (Bukurešť, Bratislava, Gent, Amsterdam). Od roku 2017 je cena StartPoint zaštiťována Nadačním fondem současného umění, který také spravuje renomovanou Sbírku Richarda Adama.

Cena StartPoint je jedinečná nejen svojí dlouhou tradicí a rozpětím, ale také nezávislostí na jednotlivých akademiích, které mají ve výběru jen menšinový hlas. Nerozhoduje ani médium, technika či námět, nejpodstatnějším kritériem je neotřelost a originalita. Právě v nalézání čerstvého pohledu na nejsoučasnější nastupující umění napříč Evropou a v jeho podpoře a popularizaci spočívá hlavní smysl projektu. Během sedmnácti let existence StartPointem prošly stovky umělců, z nichž mnozí jsou dnes respektovanými hvězdami, všichni společně však vytvářejí jedinečný geografický i časový průřez evropským současným uměním v jeho nejčerstvější podobě."

(© Start Point Prize)

 

Místo konání:
Arti et Amicitiae, Rokin 112, 1012 LB Amsterdam
Datum:

Od: 31.1.2020
Do: 1.3.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala