Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.12.2013 - 19.1.2014

Výstava projektu StartPoint 2013 v Gentu

Ve dnech 18. prosince 2013 až 19. ledna 2014 se uskuteční v belgickém městě Gent výstava nejzajímavějších diplomových prací studentů uměleckých škol, které byly vybrány v rámci projektu StartPoint 2013. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 18. prosince 2013 od 18h a představí ji hlavní kurátor projektu Pavel Vančát společně s Radkem Váňou v prostorách umělecké konzervatoře KASK Gent, kam si můžete výstavu přijít prohlédnout.

Projekt StartPoint se během jedenácti let své existence stal z národní přehlídky diplomových prací rozsáhlým projektem sledujícím nastupující umělecké talenty po celé Evropě. V letošním roce kurátorský tým projektu mapoval 35 uměleckých škol z 16 evropských zemí, aby vybral ty nejzajímavější diplomové práce, ze kterých grémium malé poroty určilo ty nejlepší. V den vernisáže pak zvolila mezinárodní porota vítěze a několik dalších oceněných.

Kromě představení mladých začínajících talentů si projekt StartPoint klade za cíl vytvořit platformu pro setkávání nadějných umělců a odborníků napříč zeměmi, tradicemi a žánry. Toto sbližování se snaží dále rozvíjet i residenční program pro celkového vítěze a oceněné finalisty a stále rostoucí počet evropských repríz. Po úspěšné premiéře v DOXu (Centrum současného umění, architektury a designu v Praze) má StartPoint potěšení představit vám nejlepší vybrané práce v Gentu.

V rámci výstavy v Gentu se se svými uměleckými diplomovými pracemi představí Matea Bakula (HKU Utrecht), Karen Kramer (Goldsmiths Londýn), Florian Mertens (KASK Antverpy), Jaakko Pallasvuo (KUVA Helsinky), Marijke de Roover (KASK Gent), Abigail Sidebotham (RCA Londýn), Jurian Vermoolen (GRA Amsterdam) a Victor Yudaev (KABK Den Haag).

StartPoint byl podpořen Evropskou unií v rámci programu Culture a grantovým programem Ministerstva kultury České republiky.

Kdy: středa 18. prosince 2013 od 18h

Kde: Zwarte Zaal, KASK Gent, Louis Pasteurlaan 2, 9000 Ghent, Belgium

Více informací: http://www.startpointprize.eu/2013/cs/vystavy/, http://www.dox.cz/cs/vystavy/startpoint-prize-for-emerging-artists-3 https://www.facebook.com/STARTPOINTPRIZE, www.brussels.czechcentres.cz

 

                

 

Místo konání:
KASK, Gent
Datum:

Od: 18.12.2013
Do: 19.1.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala