Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2020 19:30

STRUNY PODZIMU: DANIEL HOPE A EPOQUE ORCHESTRA

POZOR! Vystoupení Daniela Hope s Epoque orchestra NEBUDE živě vysílané.O dalších možnostech zhlédnout tento koncert online vás budeme informovat. Mezinárodní hudební festival Struny podzimu uspořádá 19. září 2020 v 19:30 unikátní koncert britského houslisty Daniela Hopea a českého ansámblu Epoque Orchestra, který se odehraje na hladině Vltavy na plovoucí scéně s panoramatem Pražského hradu v pozadí. Díky síti českých center můžete být i vy součástí této výjimečné události.

„Reagujeme takto na situaci, kdy kulturní život na několik měsíců takřka utichl. Koncert Hope for Prague bude oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa,“ těší se zakladatel Strun podzimu Marek Vrabec. Pro tento účel vznikne u Slovanského ostrova jak scéna pro umělce, tak rozměrné hlediště z pontonů, do kterého se usadí až 1 000 diváků.

Prostřednictvím televize ARTE, která v koprodukci s Českou televizí koncert zaznamenává, zazní do celého světa vzkaz, že Praha opět zní hudbou „Prague Sounds again!“.

Koncert můžete sledovat živě na našem facebookovém profilu.

 

 

‘We brengen dit in antwoord op het culturele leven dat voor een aantal maanden bijna geheel tot stilstand kwam. Met het concert Hope for Prague vieren we de terugkeer van live muziekoptredens in zowel Praag als de hele culturele wereld die we samen kunnen beleven‘, aldus de opgetogen oprichter van het festival Marek Vrabec. Speciaal voor deze gelegenheid verrijst er bij het Slovanský ostrov een drijvend podium voor de musici en een ruime drijvende tribune voor maar liefst 1000 toeschouwers.  
Via het televisiekanaal ARTE, dat het concert in coproductie met de Tsjechische publieke omroep  zal opnemen, klinkt straks over de hele wereld de boodschap, dat Praag weer zal galmen van muziek,  „Prague Sounds again!“. 
Het concert kan op onze Facebookpagina live worden gevolgd.
Místo konání:
Praha
Datum:

19.9.2020 19:30

Organizátor:

partner


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala