Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.9.2020 2:30

Struny podzimu - Daniel Hope a Epoque Orchestra

V rámci festivalu Struny podzimu proběhne 19. září ojedinělý koncert britského houslisty Daniela Hopea a českého ansáblu Epoque Orchestra. Koncert se odehraje přímo na hladině Vltavy a diváci v Japonsku jej mohou sledovat v živém přenosu na Facebookových stránkách Českého centra Tokio.

 

Hope for Prague: Daniel Hope rozezní Prahu koncertem na plovoucí scéně na Vltavě

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu uspořádá 19. září v 19:30 (20. září v 02:30 japonského času) unikátní koncert přímo na hladině řeky Vltavy. Britský houslista Daniel Hope zde zahraje na plovoucí scéně s panoramatem Pražského hradu v pozadí. „Reagujeme takto na situaci, kdy kulturní život na několik měsíců takřka utichl. Koncert Hope for Prague bude oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa,“ těší se zakladatel Strun podzimu Marek Vrabec. Diváci si koncert vychutnají z rozměrného hlediště na pontonech na hladině Vltavy u Slovanského ostrova.

Prostřednictvím televize ARTE, která v koprodukci s Českou televizí koncert zaznamenává, zazní do celého světa vzkaz, že Praha opět zní hudbou „Prague Sounds again!“.  I vy můžete být díky síti Českých center součástí této výjimečné události. Koncert můžete sledovat živě na našem facebookovém profilu.

 

Místo konání:
Datum:

20.9.2020 2:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala