Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.4.2012 - 30.6.2012

Koláže a fáze z filmu Přežít svůj život Jana Švankmajera ve Valencii

České centrum Madrid zve na výstavu 50 koláží a fází z filmu Přežít svůj život Jana Švankmajera. Výstava se koná u příležitosti uvedení úplné retrospektivy jeho filmů ve valencijské filmotéce. V rámci slavnostního zahájení retrospektivy dne 18. dubna bude představena i nejnovější španělská kniha textů Jana Švankmajera Zavři oči, abys viděl. Výstava se uskuteční od 19. dubna do 30. června v nové galerii Fakulty výtvarných umění Polytechnické univerzity ve Valencii.

Švankmajer patří ve Španělsku k nejznámějším českým režisérům a jeho filmy se těší obrovské popularitě nejen mezi filmovými znalci. Mezi jeho nejslavnější filmy patří Faust, Něco z Alenky, Otesánek, Šílení nebo poslední Přežít svůj život.

 

Přežít svůj život

Evžen, stárnoucí muž, žije dvojí život. Jeden v realitě a druhý ve svých snech. Chodí za psychoanalytičkou, která se mu pokouší vykládat, co jeho sny znamenají. Přijde na určitý rituál, který mu umožňuje kdykoliv navštěvovat své sny. Z nich se dozvídá o svém raném dětství, o vztahu k otci a matce. Když je pak svojí manželkou postaven před rozhodnutí mezi realitou a snem, odchází definitivně do svého snu. (oficiální text distributora)

Místo konání:
Galería de Facultad de Bellas Artes (Universidad Politécnica Valencia)
Datum:

Od: 19.4.2012
Do: 30.6.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala