Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.11.2011 18:00 - 17.1.2012

Výstava „Svár papíru s vláknem“ ve Vratislavi

České centrum společně s Centrem kultury a umění ve Vratislavi srdečně zvou do vratislavské Galerie Tkacké „Na Jatkach“ na vernisáž výstavy „Svár papíru s vláknem“. Česká výtvarnice Eva Damborská zde představí své originální práce.

Originální díla české umělkyně Evy Damborské jsou vytvořena z ručního papíru v kombinaci s vláknem (především lnem), ale také s jinými materiály, jako je gáza či celofán. Umělkyně využívá například techniky šití, omotání a lepení.

Eva Damborská (1956) vystudovala uměleckoprůmyslovou školu v Ostravě. Poté co se seznámila s polskou gobelínovou tvorbou, začala se zajímat o umění vlákna. Její tvorba se zaměřuje především na umělecké tkaniny, grafiku a počítačovou grafiku. Je členkou Svazu českých výtvarných umělců. Její práce byly prezentovány na 25 individuálních, a přes 100 kolektivních výstavách doma i v zahraničí (Francie, Itálie, Kanada, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, USA). V Polsku se pravidelně se účastní například Mezinárodního sympozia Umění vlákna „Umělecká dílna Kowary“. Je nositelkou mnoha cen a čestných uznání. V roce 2004 reprezentovala Českou republiku na 9. Mezinárodním trienále tkaniny v Lodži.

Patronát nad výstavou převzal Maršálek Dolnoslezského kraje.

 

 

Místo konání:
Wrocław, Galeria Tkacka Na Jatkach, ul. Jatki 19
Datum:

Od: 17.11.2011 18:00
Do: 17.1.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala