Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.4.2017 19:00

Švejk

Divadelní hra podle románu Jaroslava Haška. Hlavní postavy inscenace představují bulharští herci Gerasim Georgiev – Švejk a Valentin Tanev – ostatní role.

 

Autor inscenace:Jurii Dačev
Režie: Bina Haralampieva
Scénografie a kostýmy: Petja Stojkova
Hudba: Martin Karov

Veliká doba žádá velké lidi. Jsou nepoznaní hrdinové, skromní, bez slávy a historie Napoleona. Rozbor jejich povahy zastínil by i slávu Alexandra Macedonského. Dnes můžete potkat v pražských ulicích ošumělého muže, který sám ani neví, co vlastně znamená v historii nové velké doby. Jde skromně svou cestou, neobtěžuje nikoho, a není též obtěžován žurnalisty, kteří by ho prosili o interview. Kdybyste se ho otázali, jak se jmenuje, odpověděl by vám prostince a skromně: "Já jsem Švejk..." /Jaroslav Hašek/

Režisérka Bina Haralampieva a dramatik Jurii Dačev mistrovsky předvádějí otázky Jaroslava Haška v naší současnosti a zároveň provokují řadou asociací odrážejících aktuální dění v Bulharsku. Inscenace Švejk je zrcadlem obrazů, kde každý muže najít kus sama sebe, lépe se poznat a najít ochrannou zbroj ironie a sebeironie jako štít proti pošetilosti doby. 

9. dubna, 19:00, divadlo Bulharské armády

 

Místo konání:

divadlo Bulharské armády

Datum:

9.4.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala