Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.5.2019 - 7.7.2019

Světlo. Stopy. Klíčová díla české a slovenské fotografie

Centrum současného umění v Augsburgu představí německému publiku výrazná díla české a slovenské fotografie ze sbírky PPF. Výstavu s názvem „SVĚTLO. STOPY.“ mohou návštěvníci v augsburském Skleněném paláci shlédnout od 24. května do 07. července 2019. Výstava bude vyvrcholením současně probíhajících německo - českých kulturních dnů a potvrzením dlouhodobé spolupráce mezi oběma zeměmi i partnerskými městy Augsburg a Liberec.

Expozice volně navazuje na loňskou velmi úspěšnou výstavu „Sudek, Funke, Drtikol…“ (Česká a slovenská fotografie ze sbírky PPF), která byla k vidění v Oblastní galerii Liberec. Výstava poskytne průřez vývojem české a slovenské fotografie od 70. let 19. století až po současnost s důrazem na období první republiky. „Velice nás těší, že můžeme německému publiku představit originální české a slovenské fotografie ze sbírky PPF. S kurátory Augsburské galerie jsme vybrali soubor děl, jehož hlavní část tvoří fotografie Josefa Sudka, Jaromíra Funkeho a Františka Drtikola. Ty jsou doplněné například historicky nejstaršími fotografiemi Františka Fridricha, předválečnými díly Miroslava Háka, Jaroslava Rösslera a Alexandra Hackenschmieda. Autory z druhé poloviny 20. století zastupují Běla Kolářová, Václav Chochola nebo Tono Stano, až po tvorbu současných autorů,“ popisuje široký záběr výstavy v augsburském Centru moderního umění Jan Řehák, ředitel PPF Art. Většinu děl zde uvidí německé publikum vůbec poprvé.

Hlavní pilíř expozice „SVĚTLO. STOPY.“ tvoří ukázky ze slavných fotografických cyklů Josefa Sudka. Na výstavě v augsburském Skleněném paláci se návštěvníkům představí i díla dalších autorů, která dotvářejí průřez historií české a slovenské fotografie a reprezentují různé umělecké směry – piktorialismus, modernu, surrealismus, existencionalismus, konceptualismus, včetně postmoderny a postkonceptualismu.

Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 23. 5. 2019.

Organizatoři:

H2- Centrum současného umění, město Augsburg

Partner:

České centrum Mnichov

 

Fota:

 Rudolf Bruner-Dvořák, Hokej na jezeře ve Svatém Mořici, 1907-08 © PPF Art a.s.    

Tono Stano, Smysl / Der Sinn, 1992 © PPF Art a.s., Tono Stano    

Místo konání:
H2 – Zentrum für Gegenwartskunst im Glaspalast, Beim Glaspalast 1, Augsburg
Datum:

Od: 24.5.2019
Do: 7.7.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala