Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.2.2019 17:00 - 20.3.2019

T. G. Masaryk vo fotografii

Sté výročí Československé republiky je příležitostí připomenout si osobnosti, které stály u jejího zrodu. Jednou z nich je Tomáš Garrigue Masaryk, její spoluzakladatel a první prezident. Pracovní i soukromý život nejznámějšího československého státníka představuje výstava T. G. Masaryk ve fotografii.

 

Prvý československý prezident T. G. Masaryk patril medzi osobnosti, ktoré sledovali objektívy fotoaparátov takmer na každom kroku. Zachytávali ho profesionálni fotografi, blízki osobní priatelia a na jeho cestách a verejných vystúpeniach tiež mnoho neznámych ľudí. Vznikli tak tisícky snímok, ktoré zaznamenávali nielen jeho pracovný, ale aj súkromný život. Najznámejšie z nich sú publikované v knihe Masaryk vo fotografii, ale dochovalo sa aj mnoho fotografií verejnosti dosiaľ neznámych.

Putovná výstava T. G. Masaryk vo fotografii, ktorú bude hostiť v Caraffovovej väznici  do konca septembra 2018, prezentuje prostredníctvom fotografií zo zbierkového fondu Múzea T. G. Masaryka v Lánoch osobnosť prvého prezidenta, jeho rodinu, priateľov a spolupracovníkov. Výstava tiež približuje významné udalosti Masarykovho života, jeho cesty po republike aj do zahraničia, ale tiež pobyty v Lánoch a ďalších obľúbených miestach.

Viac info www.vrutky.sk

 

Místo konání:
Vrútky, Kultúrna sála Kriváň, Ul. 1. čs. brigády 24
Datum:

Od: 4.2.2019 17:00
Do: 20.3.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala