Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.6.2020 10:00

TANEC V GALERII: GALERIE BEZ HRANIC

Zveme Vás na unikátní, mezinárodní představení kombinující současný tanec s výtvarným uměním, které se bude živě vysílat 13. června z USA i České republiky. Čeští a američtí taneční tvůrci představí své interpretace výtvarných děl stále expozice Národní galerie v Praze, vedeni americkou choreografkou Sue Schroeder.

13. června na Facebooku ČCNY

Zažijte simultánní performanci živě vysílanou z Česka (16h SEČ) a USA (10h EDT).
Sledujte 13. června ZDE.

Buďte svědky vyvrcholení jedinečného výzkumu, ve kterém bude jedenáct tanečních tvůrců z Česka a USA v reálném čase propracovávat fyzické, kinestetické nebo pohybové myšlenky navázané na umělecký záměr vybraných děl i kurátorský záměr stálé expozice Národní galerie Praha 1796–1918: UMĚNÍ DLOUHÉHO STOLETÍ  jako celku.

Unikátní způsob práce šesti amerických a pěti českých tanečních tvůrců pod vedením choreografky Sue Schroeder (USA) je zrcadlením jak tvůrčích přístupů, tak samotných děl zahrnutých v expozici, vyznačuje se jistým odklonem od tradičních představ o tanci, podporuje dosud nezvyklou, ale plodnou a velmi inspirativní debatu o výtvarném umění a současně umožňuje přistoupit k vyprávění „příběhu umění“ z kinestetického úhlu pohledu.   

Organizované Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA – Tanec v galerii: Galerie bez hranic ve spolupráci s Centrem pro tanec Core Dance v Houstonu (USA) a Národní galerií Praha.

Pro info - Facebook event akce ZDE

 

Chcete-li mít přehled o nových událostech v Českém centru New York, přihlaste se k odběru našeho týdenního Newsletteru ZDE. 

Místo konání:

Online

Datum:

13.6.2020 10:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala