Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.3.2019 - 3.3.2019

Taneční představení LeŤ na festivalu Proteatr

3. března bude v kulturním centru Mejerchold v rámcích festivalu Proteatr, mezinárodní setkání představen projekt LeŤ! od choreografky a fyzioterapeutky Markéty Stránské. Festival Proteatr ukazuje speciální umění a podporuje rozvoj inkluzivní divadelní tvorby jako jednoho z fenoménů moderní kultury.

Každoročně pořádaný festival integračních a inkluzivních divadel Proteatr, mezinárodní setkání je společným projektem ROO STR Krug a divadelního centra Mejerchold. Prozkoumává fenomén speciálního divadla a otevírá nové sociální perspektivy. Festival bude probíhat od 1. do 3. března. Tématem letošního 5. ročníku je rozvoj individuálního vyjádření herce v sólovém vystupování, v malém souboru a ve velkém kolektivu.

Nakolik ovlivní naši fyzickou i psychickou stabilitu změna nebo zúžení opěrné báze? Jak nás ovlivní kontakt s určitým limitem? Jak se pak postavíme k novým možnostem? K samotnému hledání, objevování a prozkoumávání neobvyklé, ale možné cesty? Ke změně našich zažitých stereotypů? Sólové taneční představení choreografky, performerky a fyzioterapeutky Markéty Stránské poukazuje na fakt, že každá odlišnost skýtá obohacující možnosti a jedinečné příležitosti. Tělesné i duševní. Každá překážka je příležitostí a probouzí naši představivost, hravost a tvořivost.LeŤ - pohybová zkušenost ze života s jednou nohou, jednou protézou a dvěma francouzskými holemi.

interpretace, choreografie Markéta Stránská

hudba Jan Kratochvíl

světelný design Zuzana Režná

kostýmy, scéna Monika Urbášková

poradci tvůrčího procesu Lucia Kašiarová, Jean Gaudin, Karine Ponties

produkce Andrea Švandová

1. března bude od 15:30 do 17:00 probíhat workshop s Markétou Stránskou (pro účast je nutné se zaregistrovat na webových stránkách).

Koupit vstupenky.

Místo konání:

Moskva, ul. Novoslobodskaja 23

Datum:

Od: 1.3.2019
Do: 3.3.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala