Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.12.2015

Český ekonom Tomáš Sedláček se představí Milánu

Na sklonku letošního roku budou mít italští příznivci ekonomie, a de facto i literatury obecně, jedinečnou možnost setkat se s jedním z největších českých mozků současnosti, ekonomem Tomášem Sedláčkem. 9. prosince se na základě spolupráce Českého centra v Miláně s divadelní milánskou školou Scuola Civica di Paolo Grassi uskuteční scénické čtení na motivy Sedláčkova bestselleru „Ekonomie dobra a zla“ v režii Lucy Rodelly, a to v rámci projektu „Ekonomie v divadle – Divadlo v ekonomii“. Představení se uskuteční ve Francouzském institutu (Corso Magenta, 63, Milán) od 19:30 a bude následováno debatou s autorem za přítomnosti dalších hostů, jakými budou např. psychoanalytik a spisovatel Luigi Zoja. Večerem provede novinářka z Corriere della Sera, Giuliana Ferraino. Večernímu programu bude navíc předcházet autorovo setkání se studenty ekonomie na tradiční italské univerzitě v Bologni.

PhDr. Tomáš Sedláček (23. ledna 1977) je český ekonom a vysokoškolský pedagog. V minulosti byl poradcem prezidenta Václava Havla (2001 – 2003) a ministra financí (2004 – 2005). V roce 2001 se stal doktorem filozofie na Karlově univerzitě v Praze a spolumajitelem společnosti e-Merit. Později se účastnil programu Yale World Fellows na Yale University ve Spojených státech. Studentský časopis Yale Economic Review uvedl v roce 2006 jeho profil v článku o pěti mladých perspektivních ekonomech pobývajících v USA. Sedláček působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB. Přednáší ekonomii a dějiny ekonomických teorií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a také na University of New York in Prague. V březnu 2011 se stal členem správní rady Nadačního fondu proti korupci.

Za svoji hlavní publikaci Ekonomie dobra a zla, která byla již vydána mj. v angličtině a němčině, obdržel Tomáš Sedláček v roce 2012 Německou cenu za ekonomickou knihu (Deutscher Wirtschaftsbuchpreis 2012). Stejně jako ve svých novinových článcích a televizních vystoupeních, i zde dokázal poutavě, čtivě a přitom navýsost erudovaně podat téma, které má nyní v souvislosti se světovou finanční krizí šanci zaujmout široké publikum. Kniha ukazuje, jak barvitě dokázali naši předkové přemýšlet o majetku, vlastním užitku, společenském blahu a všem ostatním, co s ekonomií souvisí.

 Dá se předpokládat, že italské publikum Sedláčkův mimořádný přínos ekonomii přijme stejně pozitivně jako zbytek světa. 

 

 

Místo konání:

Francouzský institut (Corso Magenta, 63, Milán)

Datum:

9.12.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala