Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2020 - 13.12.2020

THE BEST OF DANCE: ​CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL - this time online and FREE

„Když se spojí klasický a moderní tanec, vznikne nová forma energie,“​ to je slogan mezinárodního projektu CLASH!, který propojuje klasické formy tance s tancem současným, mladé tanečníky i zájemce všech tanečních úrovní z nejširší veřejnosti s kapacitami tanečního světa a propojuje také svět jako takový. Českou republiku reprezentuje soubor současného tance 420PEOPLE. A vy se můžete těšit na exkluzivní online ​CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL​, který představí ​od 8. – 13. 12. 2020​ celé spektrum aktivit od 5 partnerů festivalu z celé Evropy. V rámci festivalu budou mít premiéru taneční filmů, které natočili jednotlivé soubory ​a doplní jej doprovodný program, který nabídne taneční workshopy a odborné tematické „laboratoře“ se zajímavými hosty.

Soubor současného tance 420PEOPLE je součástí mezinárodního projektu CLASH! s podtitulem ​When classic and contemporary dance collide and new forms emerge​, který probíhá na území Itálie, Polska, Portugalska, Bulharska a České republiky od září 2018 do února 2021. 

Festival vysílaný z Prahy proběhne 8. prosince od 18.00. Další dny pak budou vysílat další partnerské země, a to až do 13. prosince. Na programu bude shrnutí dosažených výsledků v oblasti rozvoje publika a krátké expertní tematické vstupy pozvaných hostů na dané téma. 

Festival zhlédnete na našich Facebookových stránkách. 

Projekt CLASH! je určen profesionálním tanečníkům, choreografům a týmu spjatému se souborem 420PEOPLE – především v části projektu, která se věnuje vývoji metodiky efektivní práce s tanečníky a jejich vzdělávání. Projekt je určen i široké veřejnosti, a to především prostřednictvím online CLASH! INTERNATIONAL FESTIVALU​, který propojí skrze online vysílání všechny projektové partnery. Koordinátorem celého projektu je taneční tréninkové a produkční centrum Balletto di Roma (Itálie). 

Více se dozvíte zde: ​www.420people.org/repertoar/clash 

Partnery projektu jsou: 
420PEOPLE / Česká republika
Derida Dance Center / Bulharsko
Companhia de Dança de Almada / Portugalsko
Universita Degli Studi di Roma La Sapienza / Itálie
Polski Teatr Tanza / Polsko 

Projekt je podpořen Evropskou unií a jejím programem Kreativní Evropa. 

Projekt CLASH! probíhá v letech 2018–2021. Je spolufinancován z programu Evropské unie – Kreativní Evropa, grant č. 2018-2032/001-001 a podporován granty Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 7 – Art District 7. 

CLASH! International Festival se koná pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.


 

Místo konání:
ONLINE
Datum:

Od: 8.12.2020
Do: 13.12.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala