Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.3.2019 - 29.9.2019

.The Collection (1) | Highlights for a Future

U příležitosti 20. výročí založení představuje S.M.A.K. (Muzeum současného umění v Gentu) ambiciózní výstavu, která spojuje současné umělce z celého světa a budovu muzea zaplní do posledního patra. Cílem ‘The Collection (I): Highlights for a Future’, ve které je vystaveno na 200 výtvarných děl, je vyjádřit postoj této umělecké instituce vůči současnému (a budoucímu?) umění.

Výstava vychází z myšlenky, že není možné univerzálně zachytit sociální realitu a umění. A právě tento koncept je dále rozpracován v sedmi jedinečných prezentacích, které odráží povahu současných trendů ve společnosti.  Adam Vačkář, kterého v Belgii zastupuje galerie Dauwens&Beernaerts (např. na Art Brussels) a který se zúčastnil také prestižní rezidence ve Ville Empain v Bruselu, zde vystavuje dílo s názvem „The indefinite continued progress of existence and events (that occur in apparently irreversible succession)“. Více o díle zde.

Adam Vačkář studoval v Praze a v Paříži a také se již zúčastnil nespočtu výstav v institucích takového významu, jako jsou pařížské Centre Pompidou, Palais de Tokyo nebo Národní galerie v Praze. Je spoluzakladatelem pražské kolektivní recyklační stanice Hope, která pořádá přednášky a projekty mezinárodních umělců, kurátorů, spisovatelů a filosofů. Hlavními tématy, která Vačkář využívá pro svou tvorbu jsou nový materialismus, devastace způsobená industrializací, technologie hromadné výroby a distribuce, přeměna živé tkáně v plastové médium a transformace krajiny. (web)

(foto: www.artmap.cz)

 

Kdy: 16. března – 29. září 2019

Kde: Jan Hoetplein 1, 9000 Gent

Více informací: ZDE

 

Místo konání:
Datum:

Od: 16.3.2019
Do: 29.9.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala