Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2019 - 27.10.2019

The Eric Carle Museum představuje “The Picture Book Odysseys of Peter Sís” (Obrázková kniha Petra Síse)

The Eric Carle Museum of Picture Book Art Vás zve na výstavu s názvem The Picture Book Odysseys of Peter Sís. Výstava je k vidění od 8. června do 27. října 2019 a oslavuje umělcův přínos dětské literartuře. Návštěvníci se mohou těšit na ilustrace z více než 26 obrázkových knih, na výběr autorových redakčních ilustrací, veřejných projektů a unikátních malovaných objektů.

Petr Sís zve čtenáře na neuvěritelné cesty. Jeho obrázkové knihy navazují na osudy francouzského pilota Antoine de Saint-Exupéry a českého arktického průzkumníka Jana Welzla. Jiné knihy se věnují vědeckým objevům Galileo Galilea nebo Charlese Darwina. Dílo inspirované jeho životními zkušenostmi přenáší čtenáře do starověké Prahy v knize The Three Golden Keys nebo se věnuje politické minulosti v knize The Wall: Growing Up Behind the Iron Curtain. V knize Tibet Through the Red Box popisuje dvouroční cestu svého otce do Tibetu.

Petr Sís se narodil v Brně v Československu v roce 1949. V průběhu Studené války začínal svou kariéru jako filmový animátor v Praze. V roce 1982 zažádal o azyl a eventuální americké občanství. Jeho knihy se většinou zabývají tematikou svobody a autonomie, překračující ať už to fyzické nebo politické hranice.

 

Výstava vznikla díky štědré podpoře nakladatelství Macmillan Children's Publishing Group.

 

Místo konání:
The Eric Carle Museum of Picture Book Art, 125 W Bay Rd, Amherst, MA 01002
Datum:

Od: 8.6.2019
Do: 27.10.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala