Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2019 - 6.10.2019

Poster House, New York představuje: „Alfons Mucha: Art Nouveau / Nouvelle Femme“

Muzeum Poster House v New Yorku s potěšením představuje jedinečnou výstavu „Alfons Mucha: Art Nouveau / Nouvelle Femme“ probíhající od 20. června do 6. října 2019. Tato výstava obsahuje zhruba 80 uměleckých děl nejslavnějšího českého grafického designéra. (Většina vystavovaných plakátů je vypůjčených od Nadace Richarda Fuxy v Praze).

 

Alfons Mucha, narozen v Čechách, se v roce 1887 přestěhoval do Paříže. Během následujících osmi let se znenadání stal nejslavnějším grafikem secesního hnutí. Jeho složité návrhy a nádherné předměty byly tak populární, že vytvářel vzorníky pro kolegy designéry a studenty. Jeho vydavatelé dali tak jeho reklamním návrhům zcela nový rozměr a použili je na stovky dalších produktů.

Jeho styl a prestiž však začaly v momentu, kdy potkal legendární Sarah Bernhardtovou, nejslavnější herečku tamější doby. Muchův první plakát pro ni nejenže zahájil jeho kariéru v oblasti grafického designu, ale povzbudil i její slávu, protože veřejný rozruch pro obraz byl naprosto bezprecedentní.

Od té chvíle používal Mucha svůdné, silné ženy, aby propagoval vše, od sušenek po kola, alkohol až po cigaretové papírky. Tyto ženy byly součástí nadějného světa 20. století, ve kterém reprezentovaly nalezenou nezávislost. Prostřednictvím nich Mucha změnil svět reklamy a do ulic přinesl Art Nouveau.

Pro více informací navštivte oficiální stránku muzea Poster House.

Vstupenky k zakoupení zde.

 

Místo konání:

Poster House,119 West 23rd Street, Manhattan

Datum:

Od: 20.6.2019
Do: 6.10.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala