Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.10.2019 19:30

Theater: Audience

Audience je divadelní hra z roku 1975, jejímž autorem je Václav Havel a která mluví o tématech, která jsou stále aktuální i dnes. Vystoupení je součástí oslav 30. výročí Sametové revoluce. Režie: Jakub Špalek. Obsazení: Jan Potměšil, Jakub Špalek. Uvedeno: Spolek Kašpar v divadle v Celetné, České Centrum New York. Délka představení: 45 min.

19:30 ve Velkém sále

RSPV 

Festival  Rehearsal for Truth 2019 pořádá Nadace knihovny Václava Havla (VHLF) a Bohemian Benevolent and Literary Association (BBLA) ve spolupráci s českými, maďarskými, polskými, slovenskými a rumunskými uměleckými organizacemi a kulturními instituty.

Audience se zaměřuje na setkání mezi ředitelem pivovaru Sládkem a zaměstnancem Vaňkem. Manažer pije pivo za pivem a není jasné, co od Vaňka vlastně chce, ačkoli si ho předvolal. Hra Audience je Havlova první jednoaktovka z trilogie "Vaněk", kde se Havel zaměřuje na svou zkušenost s nucenými pracemi, kdy musel snášet neustálý dohled a šikanu od komunistického režimu. Ačkoli byly v Československu zakázány, všechny tři hry pro sebe navzájem lidé hráli doma v obývácích a nahrávali je na vinyl.

Hra bude zahrána v češtině s anglickými titulky. Po představení bude následovat beseda s režisérem a hercem Jakubem Špalkem a hercem Janem Potměšilem. Poté proběhne afterparty v Bohemian National Hall.

Představení bude uvedeno také 2. října v Davis Performing Arts Center ve Washingtonu D. C. a a 6. října v Chopin Theatre v Chicagu. 

O FESTIVALU REHEARSAL FOR TRUTH 2019
Festival Rehearsal for Truth 2019  zkoumá zmizení hranic mezi pravdou a lži. Festival představí pět mezinárodních vystoupení - tři divadelní hry, jedno taneční vystoupení a prezentaci zajímavostí ze zákulisí - spolu se čtyřmi výjmečnými akcemi. Tyto události nabízejí pozoruhodnou příležitost pro rozvoj představivosti a pro společná setkání.

Divadelní festival zkoumá různé nuance pravdy prostřednictvím svého třetího vydání “The Travesty of Truth”. Program Rehearsal for Truth, koncipovaný pod vedením Pavly Niklové, povzbuzuje účastníky k zahájení dialogu o naléhavých záležitostech, které prostupují naší dobou. 

„V době, kdy je hranice mezi pravdou a ležem rozmazána, má divadlo pravomoc obnovit společné vztahy mezi účastníky prostřednictvím společného nasazení a společného prožívání pravdy,“ uvádí Niklová, ředitelka festivalu Rehearsal for Truth Theater.


Pro více informací navštivte jejich webové stránky.

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

4.10.2019 19:30

Organizátor:


Připomenutí akce

dní předem