Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.1.2012 17:00

Tomáš Sedláček, bývalý poradce prezidenta Václava Havla, představí v Polsku svoji knihu „Ekonomie dobra a zla“

Čím je a čím může být ekonomie a jak zařídit, aby se stala fascinujícím a objevným oborem? Jak píše sám autor Tomáš Sedláček: „Proto ta knížka vůbec vznikla – abychom se podívali na ekonomickou mysl v kontextu starodávných mýtů a naopak – abychom se podívali na mýty v současné ekonomii“.

Tomáš Sedláček – český ekonom, v minulosti poradce prezidenta Václava Havla a poradce ministra financí (2004 – 2005). Hlavní makroekonomický stratég banky ČSOB, přednáší ekonomii a dějiny ekonomických teorií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a na University of New York v Praze. V roce 2006 ho časopis Yale Economic Review zařadil mezi pět mladých perspektivních ekonomů. V březnu 2011 se stal členem dozorčí rady Nadačního fondu proti korupci.

Nakladatelství Studio Emka srdečně zve na setkání s autorem Tomášem Sedláčkem. Setkání v souvislosti s vydáním knihy se bude konat 11. ledna 2012 v 17.00 hodin v budově BUW u ulice Dobra (konferenční sál 316)

Tomáše Sedláčka znám jako schopného spolupracovníka, jehož ekonomické názory ale nemusí konvenovat všem. Raduji se, že vychází jeho knížka Ekonomie dobra a zla, která nahlíží na ekonomii v běhu historie a zpochybňuje některé stereotypy jejího současného vnímání“. Václav Havel

Více informací:
www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka

Místo konání:

Biblioteka Uniwersytecka, Warszawa, Dobra 56/66

Datum:

11.1.2012 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala