Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.12.2012 20:30

Tomáš Sedláček: Economics of Good and Evil

Experimentální divadelní koláž s groteskními skeči a hudebními vsuvkami vzniklá na základě knihy Tomáša Sedláčka – překážková dráha ekonomie od Eposu o Gilgamešovi po Wall Street – byla s velkým uspěchem uvedena v Praze na Nové scéně Národního divadla.

Český ekonom Tomáš Sedláček ve svém světovém bestselleru „Economics of Good and Evil / Ekonomika dobra a zla“ vyjadřuje, zdánlivě bez vyhraněného hodnotícího stanoviska, pochybnosti o moderní matematicko-analytické nauce o národním hospodářství. V souvislosti s hospodářstvím a hospodařením se však stále nabízí otázka po morálce, a s ní také otázka po dobru a zlu. Experimentální divadelní koláž s groteskními skeči a hudebními vsuvkami vzniklá na základě této knihy – překážková dráha ekonomie od Eposu o Gilgamešovi po Wall Street – byla s velkým uspěchem uvedena v Praze na Nové scéně Národního divadla. Tomáš Sedláček, který v kusu sám vystupuje, uzavře večer diskusí s publikem o aktuálních ekonomických otázkách.

Tomáš Sedláček, podle Yale Economic Review popisovaný jako jeden z „Young Guns: Five Hot Minds in Economics“, studoval na pražské Karlově Universitě, je hlavním makroekonomem jedné z největších českých bank a členem Narodní ekonomické rady vlády ČR v Praze. Německé vydání jeho knihy se umístilo na dvanáctém míste v žebříčku populárně naučných knih časopisu Spiegel. Představení je součástí projektu LISTOVÁNÍ. Hrají: Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Tomáš Sedláček. Režie: Lukáš Hejlík.

Představení je uváděno za podpory Českého centra Berlín

V angličtině

Vstupné: 6,- € / 4,- €

http://www.hkw.de

Místo konání:

Haus der Kulturen der Welt, John-Foster-Dulles-Allee 10, 10557 Berlin

Datum:

7.12.2012 20:30

Organizátor:

S podporou Českého centra


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala