Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.10.2020 19:00

Zítra bude lépe

Zítra bude lépe je pohlcující a smyslové tragikomické představení divadelní společnosti be•wilder, absolventů herectví na Královské akademii dramatického umění (RADA). Tématem jsou vize, zrak, snění, halucinace, film a světlo jako léčba v různých podobách napříč historií a jejich dopad na lidskou duši.

Hra je zasazena do novodobého Asklépionu, starořeckého léčebného chrámu, kde se ztracené duše léčí pomocí tradičních praktik, napodobením očistných historických událostí (např. taneční mor z roku 1518, epidemie smíchu z roku 1962), přírodními jevy (např. polární záře, bouře, perseidy) a působením síly filmu. Představení se pohybuje na škále od neverbálního fyzického divadla, rituálů až po scény založené na dialozích a sleduje cestu člověka k osvícení, uzdravení, a možná i štěstí.

V Asklépionu probíhala terapie ducha, těla a duše. Duši na vyléčení těla připravovaly hudba, divadlo a četba filozofických textů.

Vzhledem ke stávajícím vládním opatřením – omezení shromažďování a dodržování rozestupů, lze vstupenky na toto představení rezervovat pouze online (přes zoom). Pokud vláda svá opatření změní a my budeme moci přizvat diváky k živému vystoupení, kontaktujeme ty, kteří si svá místa již zarezervovali. Pokud budeme povinni snížit kapacitu diváků, přednost dostanou ti, kteří si vstupenky zarezervovali jako první, tj. pokud kapacita bude 20 diváků, na živé představení pozveme ty, kteří si svá místa zarezervovali mezi prvními 20. Pokud vám nabídneme účast na živém vystoupení, ale vy raději využijete možnosti online přenosu, vaše místo bude nabídnuto dalšímu v pořadí.


Více informací a rezervace

Součástí Bloomsbury Festivalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

Holy Cross Church, 98 Cromer St, London WC1H 8JU / online

Datum:

18.10.2020 19:00

Organizátor:

Bloomsbury Festival, be•wilder


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala