Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.6.2013 20:00

TONs of ideas. TONs of work.

Že se za pohodlným sezením na designové židli skrývá spousta práce, ukáže Alex Gufler. Představí proces spolupráce designéra a firmy, od nápadu přes prototyp až po představení novinky veřejnosti.

Mladý italský designér žijící v Rakousku pro TON navrhl křeslo Merano, které získalo Reddot Design Award za rok 2011 aGood Design v roce 2012. K úspěchu vede cesta přes spoustu nápadů, úkolů a občas i obtíží, které je nutné vyřešit. O tom všem bude řeč.

Večer věnovaný praktické stránce designu je spojen s účastí TON na DMY 2013. Od 5. do 9. června bude v rámci festivalu představovat designové produkty 002, Mojo, Simple, Merano i novinku TRAM v netradičním artovém konceptu.

Facebook-Event

O TON
TON a.s. vznikl v roce 1953 jako suverénní firma ze společnosti Thonet, založené v roce 1861 Michaelem Thonetem v Bystřici pod Hostýnem a je nejstarším místem na světě, kde se nábytek podle tradičního principu ohýbání párou vyrábí. Produkty TONu získaly četná ocenění, jako například Reddot design award pro křeslo Merano, Red dot Honourable mention pro němého sluhu Petalo, Interior innovation award pro barovou židli Rioja a Výrobce roku 2010 v rámci Czech Grand Design pro společnost TON.   

Foto: Kristina Hrabětová

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

6.6.2013 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala