Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.1.2008 0:00 - 0:00

Tradice a současnost českého pivovarnictví

Výklad o českém pivu s projekcí a degustací. Vstup na akci pouze na pozvánku, informace v ČC na tel.688-95-15. adresa: J.Fučíka 12/14, sál Českého centra

 

Při prezentaci české kultury v zahraničí je nemožné nezmínit se o kultuře spojené s výrobou a spotřebou piva, jež jsou Čechy tak proslavené. 

Komponovaný večer na nadčasové téma: "Tradice a současnost českého pivovarnictví", v rámci kterého vystoupí zástupce našeho sponzorského rodinného pivovaru Bernard, historie kterého sahá až do 16. století, pan Jaroslav Soukal, podá odborný výklad o výrobě a historii piva v Čechách.

Bez tohoto lahodného nápoje je nemožné představit si tvorbu předních českých spisovatelů, básníků, režisérů, hudebníků jako jsou například Jaroslav Hašek, Bohumil Hrabal, Jaromír Nohavica, díla kterých budou představeny v úryvcích v rámci večera.

 

Hudební doprovod v podání Maxima Krivošejeva a tria „Volnica“ přenesou posluchače do atmosféry pražské hospody, kde neexistují prostorové ani časové hranice: v českém originále zaznějí písničky z dob Rakousko-Uherské monarchie, První republiky, legionářské písně, písně Karla Hašlera i Jaromira Nohavicy a jejich ruské paralely.

Místo konání:

3. Tverskaja-Jamskaja 33/39
125047 Moskva
Rusko

Datum:

24.1.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala