Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2019 - 29.9.2019

Trafo Gallery na Vienna Contemporary 2019

Pokud se chystáte během následujících dnů navštívit Vienna Contemporary, tak se nezapomeňte zastavit u stánku české Trafo Gallery. Na veletrhu představí čtyři výrazné umělce současné české výtvarné scény - Jana Kalába, Michala Cimalu, Iru Svobodovou a Jakuba Nepraše.

Trafo Gallery začínala roku 2006 ve vysočanské trafostanici, kde do konce roku 2014 vedla skupina umělců a jedno produkční multikulturní centrum s 37 ateliéry a galerií, která fungovala převážně na principu DIY.

V současnosti působí v prostorách Haly 14 v Pražské tržnici, kde na necelých 200 m2 provozuje výstavní program šesti výstav ročně, založený převážně na prezentaci střední generace umělců z Čech a zahraničí. Výstavy jsou doprovázeny také bohatou publikační činností.

Cílem Trafo Gallery je představit na vídeňském veletrhu čtyři výrazné umělce současné české výtvarné scény, patřící do našeho dlouhodobého seznamu osobností. Vystavíme geometrické obrazy Jana Kalába, figurální sochy Michala Cimaly, abstraktní malbu Iry Svobodové a videosochy Jakuba Nepraše. Představíme tedy vizuálně silné autory, kteří mají v zahraničí již své zkušenosti a zároveň výrazně reprezentují šíři záběru jak Trafo Gallery, tak českou uměleckou scénu. 

 

 

Místo konání:

pin Vienna Contemporary Marx Halle, Austria Karl-Farkas-Gasse 19, 1030 Vienna, Austria

Datum:

Od: 26.9.2019
Do: 29.9.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala